Thomson

Industry standard since 1994.
Příběh značky Thomson se začal psát v roce 1981, kdy Loronzo H. "Ronnie" Thomson založil firmu L.H.Thomson a začal ve městě Macon, státě Georgia vyrábět precizní CNC díly pro využití v leteckém průmyslu.
V 90. letech byla už firma L.H.Thomson zavedeným dodavetelem leteckého průmyslu a Ronnie zkušeným strojařem. V té době začala jeho dcera závodit v amatérských MTB závodech. Tehdejší sedlovky a představce se Ronniemu moc nezamlouvaly, byl ze své práce zvyklý na jinou kvalitu. Tehdy se rozhodl, že navrhne a vyrobí vlastní komponenty. Světlo světa spatřila první sedlovka vyrobená z jednoho kusu hliníkové slitiny s precizně nastavitelným zámkem - dnes všem známá Thomson Elite. Tak vznikla společnost Thomson Bike.
Obě společnosti dodnes sídlí ve městě Macon a vede je syn zakladatele Brian. Značka Thomson Bike se za svou třicetiletou existenci stala ve světě cyklistiky pojmem. Ke komponentům z hliníkové slitiny přidala i karbonové a titanové a nově také titanové rámy.
 
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies