Cesta do Itálie

Minulý týden jsme si udělali krátký výlet do severní Itálie. Cílem bylo městečko Carate u Milána, konkrétně sídlo značky Bike Ribbon.

Cesta přes Mnichov, Innsbruck a horský průsmyk Brenner utekla vcelku rychle. Na Brenneru už ležel sníh, takže „ty panorámata to bylo žrádlo“! Chybička se ovšem vloudila, a to nemalá. Celou cestu až před Milán jsme odřídili bez navigace. O to větší bylo překvapení, když jsme zadali „navigovat na cíl“ a nic se nestalo. Po chvíli nadávání na špatnou techniku jsme zjistili, že jsme doma sáhli po špatné navigaci. V krabičce s mapami východní Evropy prostě Itálii nenajdete… Nezbylo nic jiného, než na první benzínce koupit podrobnou mapu severní Itálie a jet hledat „po staru“. Po dvou hodinách hledání, bloudění, pokusech o komunikaci v Italštině a pomoci místního pošťáka jsme náš cíl našli.

Uvítal nás jeden z bratrů, majitelů Edoardo. U kafe jsme popovídali o životě v Čechách a Itálii a vyrazili na prohlídku výroby. To je Edoardova parketa a bylo vidět, že svou prací doslova žije. Každý stroj zná do šroubku a má k němu nějakou historku. Jedny jsou moderní, řízené počítačem, jiné poctivé mechanické ještě z dob kdy firmu vedl jeho otec. Hned za výrobou následuje balící linka. Všechny produkty putují do nových fialových krabiček. Firma kompletně změnila design od začátku roku 2012, a je to změna o poznání k lepšímu. Fialové krabičky naskládají baličky (slečny Italky) do kartónu, a putují do skladu. Tam se dlouho neohřejou. Značce se daří a vyváží do celého světa. Na jejich produkty tak narazíte v Evropě, Asii i Americe.

Člověku udělá radost, že v Evropě se stále nejenom vymýšlí, ale i vyrábí. Borci z Bike Ribbon jsou důkazem toho, že není nutné vše vyrábět v Asii. Stačí trocha odhodlání, umu a být smířený s tím, že bez práce nejsou koláče. To, že to jde vidíte na jejich produktech!

P.S. Pro všechny co brečí nad vysokou cenou pohonných hmot v naší kotlině. V Miláně jsme tankovali litr nafty za 1,7 Euro a to jsme při hledání lepší ceny potkali i za 2 Eura. Doufám, že ta plná nádrž za 5000Kč naší dodávce chutnala :)

Vytvořeno17.04.2019
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies