Nový hardtail Koba

 

Koba Ractool C5 je pátá generace hardtailu. Co se změnilo? Pojďme se na to kouknout datailně. Z původního rámu C4, který ještě počítal s montáží přesmykače nezbylo prakticky nic. Z našeho pohledu je tohle skok spíše o dvě generace než jednu. Změnila se geometrie, přední část rámu do značné míry vychází z velmi podařeného fullu Koba Sentiero C3. Integrace se posunula o krok dále, bowdeny a hadice tak v oblasti hlavy nevychází z rámu, kolo vypadá velmi čistě a elegantně. Použitý systém intagrace od FSA nabízí dvě možnosti, bowdeny a hadice tak můžou vycházet z horního krytu hlavovky, nebo až z řidítek. U první možnosti se použije pouze speciální hlavovka FSA a představec a řidítka mohou být standard. V druhé variantě je pak třeba hlavovky, představce i řidítek od FSA.

Díky absenci přesmykače byla výrazně přepracovaná středová část rámu, tím došlo k celkovému nárůstu tuhosti. Rám je nově připraven na vidice se zdvihem 100 mm i 120 mm. K výrobě rámu Koba používá vlákna Toray 700 a 800. Tuhost rámu je oproti předchůdci na úplně jiné úrovni navíc váha rámu šla dolů. Při kvalitním osazení není problém se s celkovou váhou kola dostat pod 8,5 Kg.

Prodej nového modelu byl zahájem na konci léta a rámy jsou skladem v barvách i velikostech. Stavba kola dle vašeho přání je tak otázkou 2-3 týdnů. Díky zvýšenému zájmu, ale doporučujeme vše řešit během podzimu a zimy.

Racatool C5 je nabízen ve dvou variantách designu - modro/modrá Factory Racing a klasika s černým základem + grafika v barvě dle přání zákazníka.

Nový hardtail Koba
Vytvořeno10.11.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies