Novinky od Salsa - co je nového a co se chystá

19. 11. 2015

Salsa si definitivně jede po svém. Nové modely představuje kdy chce a jak chce. Na novinky se tak můžeme těšit i v průběhu sezóny a to jak letní tak zimní.

Takže co je nového? Na pomyslné špici fatbiků se uvelebil BUCKSAW CARBON, nádherný fatbike/ trailbike na nekompromisních komponentech - karbonový rám i ráfky, špičkové komponenty. Nedávno jsme stavěli bucksaw(fotky najdete na našem Fcb profilu) a musím přiznat, že pořízení tohohle kola si nej těžko rozumově zdůvodnit, ale je neskutečný. Po první jízdě si ho zamilujete tak, že vaše ostatní kola už mají smůlu.

Další novinkou je tandem POWDERKEG - krásný nástroj pro cestovatele, dobrodruhy parťáky. Ocelový rám a vidlice, které salsa připravovala a testovala tři roky, doplněný o komponenty, které vás nezklamou (na to jsme si u Salsy už zvykli).

Hodně očekávaný stroj je Salsa VAYA Ti - cestovní kroska v titanovém provedení. Důkazem budiž, jak rychle tyhle kola mizí. Jedno už máme na cestě z USA a nemůžeme se ho dočkat. Je to model 2016 vyrobený v omezeném množství a s dalšími kusy se nepočítá. tohle je obecně nový trend Salsy - pokud chceš kolo neváhej, nebudou.

Jako absolutní zjevení pak působí závodní cesťák CUTTHROAT. karbon kam se podíváš, nízká váha, ovšem pořád důraz na spolehlivost a odolnost stroje. Tohle kolo hned po představení Jay P. prohnal po trase Great Divide race a bylo z toho druhé místo.

Co se chystá? Na Sea Otter Classic Salsa ukázala prototyp 27+ trailbiku. Kdy se s ním počítá do prodeje nevíme.

Salsa nám prostě zase dělá radost a ukazuje, že nehodlá přešlapovat na místě.